Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Hogy jut egyáltalán valakinek eszébe ennyi bukás és 12 évnyi vereség után, hogy árnyékkormányt alakítson?
„De mi is az az árnyékkormány?
A definíciója szerint az árnyékkormány olyan ellenzéki szerveződés, amely a hatalmon lévő kormány alternatíváját mutatja be. A célja alapvetően az, hogy az embereknek megmutassa a valóban regnáló kormánnyal szemben az ellenzéke, hogy ők is képesek döntéseket hozni és irányítani az országot. Az árnyékkormány abból a szempontból ugyanolyan, mint a rendes kormány, hogy vannak miniszterei és miniszterelnöke. Hatalmas különbség, hogy valódi döntési jogköre és ami ennél is fontosabb, felelőssége nincs.
Az árnyékkormányoknak Európában van divatja, leginkább azokban az országokban, ahol a sokpárti koalíció miatt instabil a kormány helyzete. Na de az a helyzet, hogy Magyarország nem ilyen ország.
Magyarországon április 3-án tartottak valódi választásokat, ahol valódi eredmény született. Eddig soha nem látott jobboldali győzelemmel. A magyar kormány stabil, 12 éve stabil állapotban van, éppen emiatt az árnyékkormánynak már az ötlete is nonszensz.
A baloldalnak lehetősége lett volna rendes kormányt alakítani, ha a szavazatok többségét szerezték volna meg. Ez nem sikerült. A választások után néhány hónappal árnyékkormányt alakítani az a demokrácia megcsúfolása. Szembemegy mindennel, ami a jogállamiságot jelenti.
Gyurcsány árnyékkormánya egyedi jelenség, hiszen Magyarországon erre még nem volt példa. A Dobrev árnyékminiszterelnök nevével fémjelzett kabinet több millió magyar ember akaratával megy szembe.”
Nyitókép: Mandiner / Mátrai Dávid